З кожним роком серед учнівської та студентської молоді України зростає інтерес як до самої постаті Олени Теліги, визначної діячки українського національно-визвольного руху, блискучої поетки, пристрасної публіцистки, відомої українки-патріотки, так і до її творчості. 2006-й рік відзначився великою подією у культурному житті України – 100-річчям від Дня народження Олени Теліги, про це свідчить Указ Президента України № 416/2006 від 23.05.2006 р.
У 2009 році, у сквері Київського політехнічного інституту відомій українській поетесі відкрито пам'ятник (скульптор Володимир Щур). Це є очевидним фактом суспільного авторитету постаті Олеени Теліги, її непересічного значення для історії України та історії європейської літератури. Київське міське відділення Всеукраїнського жіночого товариства імени Олени Теліги за підтримки Київської міської держадміністрації, управління у справах жінок, інвалідів, ветеранів війни і праці проводить Київський міський відбірковий тур XІІ Всеукраїнського літературно-мистецького конкурсу «Щоб далі йти дорогою одною!». Конкурс засновано для популяризації творів Олени Теліги серед учнівської, студентської молоді і широкої громадськості, сприяння формуванню духовності молодого покоління, усвідомлення ним національної ідеї, виховання відданості Україні і готовності до її захисту.
Київський міський відбірковий тур проводиться у два етапи: I етап – районний – проводиться у навчальних закладах м. Києва з 1 листопада 2009 р. до 28 листопада 2009 р. Переможці Конкурсу (тільки 1-ше місце) беруть участь у II етапі. II етап – міський – проводиться 28 листопада 2009 р.
Заявки (зразок додається) приймаються 25 листопада 2009 р. за адресою: 01010, м. Київ-10, вул. Івана Мазепи, 6, з позначкою на конкурс «Щоб далі йти дорогою одною» чи надсилаються тел./факс: 280-55-32, або ж на електронну адресу: mariyamopozenko@bigmir.net Телефон для довідок: 280-60-12, Мобільний тел.: 0973183840.
Місце проведення II етапу Київського міського відбіркового туру XІІ Всеукраїнського літературно-мистецького конкурсу «Щоб далі йти дорогою одною!»: середня загальноосвітня школа № 97 ім.Олени Теліги Адреса школи: м. Київ, вул. Олени Теліги, 5 (м. Дорогожичі).
ПОЛОЖЕННЯ ПРО КИЇВСЬКИЙ ВІДБІРКОВИЙ ТУР ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ЛІТЕРАТУРНО-МИСТЕЦЬКОГО КОНКУРСУ НА КРАЩЕ ВИКОНАННЯ ТВОРІВ ОЛЕНИ ТЕЛІГИ «ЩОБ ДАЛІ ЙТИ ДОРОГОЮ ОДНОЮ!»
1. Загальні положення
1.1. Київський відбірковий тур Всеукраїнського літературно-мистецького конкурсу на краще виконання творів Олени Теліги «Щоб далі йти дорогою одною!» (далі Конкурс) проводиться з метою: — популяризації творчості відомої української поетки, борця за незалежність України Олени Теліги; — національно-патріотичного і гендерного виховання молоді засобами українського поетичного слова і музики; — виявлення та підтримки кращих учнівських і молодіжних художніх колективів та окремих виконавців; — підвищення професійного та педагогічного рівня керівників учнівських та молодіжних художніх колективів.
1.2 Загальне керівництво з підготовки та проведення Конкурсу здійснює Київське міське відділення Всеукраїнське жіноче товариство імені Олени Теліги. 1.3 Переможці Конкурсу будуть нагородженні дипломами та сувенірами, а учасники заключного гала-концерту — пам’ятними подарунками. 1.4 Київський міський відбірковий тур Всеукраїнського літературно-мистецького конкурсу на краще виконання творів Олени Теліги «Щоб далі йти дорогою одною!» проводиться за підтримки Київської міської держадміністрації
2. Умови участі та порядок і форма проведення Конкурсу.
2.1 У Конкурсі беруть участь: — учні загальноосвітніх навчальних закладів та вищих професійних училищ 14-18 років; — студенти навчальних закладів освіти І-ІУ рівня акредитації та курсанти військових інститутів усіх військових формувань; — професійні читці (віком до 28 років) 2.2 Конкурс проводиться щорічно поетапно у формі відбіркового туру. І етап — відбіркові тури в навчальних та позашкільних закладах освіти ІІ етап — Київський міський відбірковий тур Терміни проведення відбіркового і завершального етапу та подання заявок на участь повідомляються оргкомітетом Конкурсом.
2.3 Основними формами Конкурсу є оглядово-конкурсні виступи та гала-концерт лауреатів Конкурсу. 2.4 Хронометраж конкурсної програми: — Для учнів загальноосвітніх навчальних закладів 5 хв.; — Для студентів навчальних закладів освіти І-ІУ рівня акредитації та курсантів військових інститутів 8-9 хв.; — Для самодіяльних та професійних виконавців до 12 хв. — Творча молодь з виконанням авторської музики, авторських поетичних і публіцистичних творів, присвячених Олені Телізі до 12 хв. — Творча молодь, що презентує твори живопису, як ілюстрації до творів Олени Теліги. 2.5 Програма оглядово-конкурсних виступів формується на основі попереднього відбору її учасників за заявками, що подаються в оргкомітет Конкурсу у визначений оргкомітетом термін.
2.6 Порядок подання заявки на участь у Конкурсі. Претендент подає в оргкомітет Конкурсу заповнену анкету за зразком, розробленим Оргкомітетом.
2.5. Творчі критерії оцінки виступу учасника Конкурсу: — ступінь проникнення у поезію Олени Теліги, власне творче обличчя виконавця; — гармонія образу (гармонія між зовнішньою формою виконання — манера поводження виконавця на сцені, мовна культура, одяг і т.п. — і змістом поезії); — при виконанні музичних творів на вірші Олени Теліги: домінантність поезії в пісні, музична культура пісні, органічність мелодії та її оригінальність, майстерність гармонізації та аранжування, забезпечення інтонаційної творчості тексту, володіння інструментом; — виконання власних оригінальних віршів, публіцистичних та музичних творів, присвячених Олені Телізі.
3. Журі Конкурсу
3.1 До складу журі входять: голова Київського відділення Всеукраїнського жіночого товариства імені Олени Теліги (голова журі), фахівець-науковець з творчості Олени Теліги, естрадний співак, поет, фахівець з дикторського тексту. 3.2 Кількісний склад журі: до 7 осіб. 3.3 Оцінка учасника Конкурсу відбувається за шестибальною шкалою. Складові оцінки: текст, музика, спів, гармонія образу, дикція, виконавська майстерність. 3.4 Загальний бал оцінки виступу учасника Конкурсу складається з суми балів усіх членів журі і визначається безпосередньо під час проведення Конкурсу.
4. Оргкомітет Конкурсу 4.1 Оргкомітет обирається засновником Конкурсу і має такі обов’язки: — складає план підготовки і проведення Конкурсу; — готує та проводить Конкурс; — складає план-сценарій проведення Конкурсу та гала-концерту; — запрошує гостей на заключний гала-концерт.
4.2. Оргкомітет Конкурсу: відповідає за організаційну-технічну підготовку та проведення Конкурсу; складає кошторис Конкурсу; організовує рекламу Конкурсу в засобах масової інформації; запрошує благодійників та спонсорів до участі у Конкурсі.
ЗАЯВКА НА КОНКУРС “Щоб далі йти дорогою одною”
Прізвище, ім’я, по-батькові учасника (або групи учасників)____________________________________________________________________
Назва(№) навчального закладу, клас _____________________________________________________________________________
Прізвище, ім’я, по-батькові вчителя (керівника-постановника конкурсного номера)
Назва твору та жанр виконання, хрономентраж (читання віршів, пісня, композиція тощо)
Контактна адреса та телефони
Джерело: http://maidan.org.ua/static/narnews/1256543554.html |