З 2007 року до конкурсних галузей спеціалізації, окрім гуманітарних та соціальних наук, включено також точні, технічні та природничі дисципліни.
- Fulbright Graduate Student Program: навчання в університетах Сполучених Штатів Америки від одного до двох років для здобуття ступеня мॳстра. У конкурсі можуть брати участь студенти старших (4-6-х курсів), випускники українських вищих навчальних закладів, аспіранти та молоді спеціалісти. - Fulbright Faculty Development Program: дослідницька програма для молодих викладачів та науковців, журналістів, фахівців з бібліотечної, музейної, архівної справи та спеціалістів у галузі управління культури. У конкурсі можуть брати участь науковці та спеціалісти з дворічним професійним досвідом, віком до 35 років, які ще не мають наукового ступеня, та молоді кандидати наук (не пізніше 3-х років після захисту).
Звертаємо Вашу увагу на те, що з 2007 року до конкурсних галузей спеціалізації, окрім гуманітарних та соціальних наук, включено також точні, технічні та природничі дисципліни:
астрономія, аеронавтика, біологія, біомедична інженерія, геологія, екологія, енергетика, інженерні дисципліни, комп’ютерні науки та інформаційні технології, матеріалознавство, математика, когнітивні науки/нейронауки, океанографія, фізика, хімія.
- Ті, хто зацікавлені отримати американську освіту у галузі точних та природничих наук, можуть взяти участь ще в одному конкурсі, який з 2006 року відкрито для України:
International Fulbright Science and Technology Ph.D. Award: навчання у провідних американських університетах на рівні аспірантури протягом трьох років з правом захисту наукового ступеня Ph.D. У 2007 році цю стипендію Державного Департаменту США отримали 40 молодих науковців з різних країн світу, в тому числі й учасник з України.
Документи на конкурси приймають до 16 травня 2008 року
Навчання або стажування розпочнеться у серпні-вересні 2009 року
Детальна інформація та анкети на сайті: www.fulbright.org.ua
Будемо дуже вдячні за розповсюдження цієї інформації. Просимо повідомити, якщо Вам потрібна додаткова інформація чи матеріали.
Автор : Iнна Бариш, Координатор Програми ім. Фулбрайта |