Головна » 2008 » Серпень » 8 » Міжнародний конкурс молодіжних волонтерських проектів
14:09
Міжнародний конкурс молодіжних волонтерських проектів

В конкурсі можуть брати участь діти та молодь середніх загальноосвітніх навчальних закладів, шкіл нового типу, позашкільних навчальних закладів, професійно-технічних закладів освіти, вищих навчальних закладів I - IV рівнів акредитації а також молодіжні неурядові організації як України, так і інших країн.

Номінації проектів:

 • технічні та технологічні інновації на службі людству;
 • мистецтво та культура, як інструмент побудови миру;
 • виховання культури миру;
 • суспільні проекти служіння.

Описання номінацій проектів, що можуть бути подані на конкурс:

 • технічні та технологічні інновації на службі людству

Проекти мають сприяти досягненню Цілей розвитку тисячоліття, шляхом розробки нових технічних та технологічних інновацій, які б покращували життя людини та мали б питоме соціальне значення, та наданню можливості користування благами нових технологій, особливо в інформаційно-комунікаційній галузі.

В рамках проектів можливе проведення дослідницьких та прикладних робіт, виготовлення дослідних зразків, створення інформаційних ресурсів, проведення інформаційних кампаній, акцій, тощо.

 • мистецтво та культура, як інструмент побудови миру

Проекти мають сприяти досягненню Цілей розвитку тисячоліття шляхом досягнення порозуміння та гармонії між людьми незалежно від їх раси, національності, релігії та культури, сприяти міжкультурному обміну та розумінню того, що все людство це одна єдина родина.

В рамках проектів можливе проведення фестивалів, концертів, програм та інших заходів у галузі кіно, живопису, театру, поезії, музики, танцю, прикладного мистецтва та ін.

 • виховання культури миру

Проекти мають сприяти встановленню дружніх стосунків між людьми, шляхом пропаганди толерантності, взаєморозуміння та ненасильства, спираючись на загальнолюдські цінності, у відповідності до Декларації ООН про культуру миру і програми дій в області культури миру, затвердженої резолюцією 53/243 Генеральної Асамблеї від 13 вересня 1999 року.

В рамках проектів можливо:

-    проведення конференцій, круглих столів, форумів, тощо;
-    розробка та проведення лекцій, семінарів, тренінгів, мастер-класів та конкурсів;
-    проведення інформаційних компаній та акцій;
-    розвиток нових методів та механізмів рішення проблем загально громадського значення.

 • суспільні проекти служіння

Проекти мають сприяти наданню допомоги тим, хто її потребує у відповідності до Цілей розвитку тисячоліття, сприяти розвитку волонтерського руху та участі молоді у вирішення нагальних проблем що постали перед суспільством та окремими категоріями людей.

В рамках проектів можливо:

-    надання допомоги особам з обмеженнями та вадами та їх інтеграція у суспільство;
-    проведення благодійних акцій в дитячих будинках, інтернатах, будинках пристарілих, тощо;
-    створення дійових механізмів соціальної адоптації безпритульних;
-    створення та розповсюдження дійових шляхів попередження СНІДу, туберкульозу, наркоманії, тютюнопаління, вживання алкоголю, та пропаганди здорового образу життя;


Конкурс спрямований на заохочення конкретних дій молодих людей, тому до розгляду будуть прийматися проекти, які реалізовані або реалізуються, тобто втілюється конкретні кроки служіння та допомоги іншим.

Критерії оцінки проектів:

 • Узгодженість напрямків проектів згідно меті та умовам конкурсу-    проекти мають сприяти досягненню Цілей розвитку тисячоліття у відповідності Декларації тисячоліття ООН від 18 вересня 2000 року;
-     проекти мають сприяти розвитку культури миру у відповідності до Декларації ООН про культуру миру від 13 вересня 1999 року;
-    Наявність "внутрішнього результату" - усвідомлення діалогу культур, взаємодії, служіння людству, громаді, людині;

 • Актуальність та важливість проблеми що було вирішено завдяки проекту-    наскільки є актуальною та важливою проблема на вирішення якої спрямований проект;
-    наскільки діяльність що здійснювалася під час проведення проекту є необхідною громаді;
-    чи була вирішена проблема завдяки проведенню проекту.

 • Ефективність рішення обраної проблеми завдяки проведенню проекту-    наскільки були ефективними заходи що відбулися у рамках проекту;
-    практична користь від втілення проекту.

 • Ефективність методів та масштабів роботи з громадськістю у рамках проекту-    наскільки були задіяна громадськість, різні організації, органи влади, бізнес структури та ЗМІ під час виконання проекту.

 • Перспективи подальшого розвитку проекту-    можливість продовження діяльності в обраному напрямку після завершення проекту;
-    можливість подальшого використання придбаного досвіду, зв’язків, розроблених програм, та створення мережі волонтерів, спонсорів, тощо.

 • Узгодженість головних етапів проекту-    відповідність поставленої цілі та результатів досягнутих у ході проекту (проблема – ціль – завдання – заходи);
-    конкретність та реалістичність поставлених завдань;

 • Креативність та оригінальність підходу до рішення проблеми.-     рівень творчості підходів, здійснених рішень, пропонованих аргументів, оригінальність втілення проекту.

Етапи проведення конкурсу та оцінювання результативності проектів:

 • Перший етап

1)    Учасники конкурсу надсилають звіти про проект у відповідності до вимог конкурсу:
-    анкета учасника конкурсу;
-    опис проекту служіння;
-    ілюстративні матеріали (стендові матеріали, фотографії, ксерокопії відгуків, подяк організацій, відгуки в пресі і т. п.).

Під час практичного втілення проекту повинна застосовуватися символіка конкурсу «Служіння заради миру», що повинно знайти відображення в ілюстративних матеріалах.

2)    Розглядатимуться лише проекти, які практично втілені з 1 жовтня 2007р. до 1 вересня 2008р. Проекти повинні бути надіслані на адресу оргкомітету не пізніше 15 вересня 2008р. (за поштовим штемпелем)

3)    Оргкомітет розглядає проекти та визначає переможців серед учасників за категоріями:
-    проекти учнів загальноосвітніх навчальних закладів, позашкільних установ;
-    проекти студентів ВНЗ, учнів системи профтехосвіти;
-    проекти молодіжних неурядових організацій.

 • Другий етап
1)     Кращі проекти конкурсу за результатами оцінки оргкомітету презентуються у фіналі, що відбудеться у другій половині жовтня 2008 року. Оргкомітет організації повідомляє учасників про результати конкурсу до 5 жовтня.
 
2)    Переможці запрошуються на декілька днів до Києва у жовтні 2008 року де вони зможуть взяти участь у презентаціях проектів, тренінгах, міжнародних акціях служіння, цікавих ігрових і екскурсійних програмах.

3)    На завершальній конференції переможці отримають цінні подарунки, дипломи від Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Служіння заради миру» , оргкомітету конкурсу та інших організацій.
 

Контактна адреса оргкомітету:

Поштова адреса:
Київ, 04116, а/с 36, вул. Старокиївська 10, оф. 214 

Конт. тел/факс (044) 502-55-17

www.sfp.org.ua e-mail: info@sfp.org.ua

Категорія: Конкурси та вікторини | Переглядів: 895 | Додав: dipcorpus | Рейтинг: 5.0/1