15:32 5-А МІЖНАРОДНА ЛІТНЯ ШКОЛА МЕДІА ПРАВА Україна, Київ, 6 - 24 липня, 2009 року | |
Міжнародна літня школа медіа права - це інтенсивний навчальний курс для юристів з питань забезпечення свободи слова та свободи інформації, захисту честі, гідності та ділової репутації, діяльності засобів масової інформації, регулювання телерадіомовлення та інших питань діяльності мас-медіа.
У рамках Літньої школи основна увага звертатиметься на міжнародні та європейські стандарти у сфері медіа права, зокрема, Європейській конвенції про захист прав людини та основновоположних свобод і практиці Європейського суду з прав людини. Також буде розглядатися система захисту прав людини ООН, стандарти міжнародної організації «Артикль 19», законодавство України та інших країн.
Взяти участь у школі можуть юристи, робота яких пов'язана з питаннями свободи слова, свободи інформації чи медіа права. Це можуть бути юристи мас-медіа, громадських організацій, органів влади, адвокати. Також заявки приймаються від студентів старших курсів і випускників, зацікавлених у тематиці Літньої школи. Заняття будуть проводитися російською мовою.
У 2005 році Інститут Медіа Права провів Літню школу медіа права для українських юристів, а в 2006 - 2008 роках, розширивши рамки проекту до статусу міжнародного - також для юристів Білорусі, Молдови, Росії, країн Південного Кавказу і Середньої Азії. З детальними програмами цих шкіл можна ознайомитися на сайті за адресою: Програма Школи в 2009 році буде подібна до програми 2008 року. В 2009 році Літня школа проводиться в співпраці з Міжнародною організацією Артикль 19, експерти якої висвітлюватимуть частину питань навчальної програми. Заняття проводитимуть українські та зарубіжні експерти. Так, у попередні роки заняття проводили юристи з Європейського суду з прав людини (Страсбург) Дмитро Третяков і Олена Дмитриєнко, юристи та експерти Міжнародної організації Артикль 19 Федеріка Пріна, Деніел Саймонс і Бойко Боїв, директор Інституту проблем інформаційного права Андрій Ріхтер, доктор юридичних наук, радник з юридичних питань, директор юридичних програм Координатора проектів ОБСЄ в Україні Станіслав Шевчук,директор Amber Global Consulting Іван Лозовий, викладач Південно-Уральського Державного Університету, кандидат юридичних наук Алєксєй Мінбалеєв, консультативний експерт Харківської правозахисної групи, доцент Національної юридичної академії імені Ярослава Мудрого Всеволод Речицький, уповноважені у справах Європейського суду з прав людини Валерія Лутковська та Юрій Зайцев, народний депутат України, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації Андрій Шевченко та інші експерти. Програма розрахована на інтенсивне навчання, по закінченні якого учні одержать Дипломи. Учні повинні відвідувати всі заняття й не зможуть поєднувати навчання з роботою. У випадку відвідування менш 80% занять учень буде відрахований. Для участі в конкурсі необхідно відправити заповнену анкету за адресою: edu@medialaw.kiev.ua. Всі листи повинні мати позначку: «Summer school». Організатори будуть сповіщати аплікантів про отримання анкети. Електронна версія анкети доступна тут http://medialaw.kiev.ua/userimages/files/SS_2009/Application_ss2009_MLI.doc
або за телефоном +380 (44) 2846164. Умови участі у Літній школі: Додатково (поза конкурсом) Інститут Медіа Права розгляне заявки від кандидатів, готових покрити витрати на навчання. Вартість витрат на одного учня без проживання становить 500 EURO. Літня школа проходитиме у Національному університеті «Києво-Могилянська академія», м. Київ, Україна. Літня школа у 2009 році проходить за підтримки Міжнародної громадської організації «Міжнародна підтримка ЗМІ» (Данія). | |
|