Головна » 2009 » Травень » 20 » 26 травня відбудуться громадські слухання «Права людини. Модель для нової Конституції України»
18:19
26 травня відбудуться громадські слухання «Права людини. Модель для нової Конституції України»
Харківська правозахисна група засвідчує Вам свою повагу і запрошує Вас на громадські слухання «Права людини. Модель для нової Конституції України», які відбудуться 26 травня з 10.00 до 14.00 у Великому конференц-залі НАНУ (вул. Володимирська, 55) за підтримки Міжнародно-го фонду «Відродження».
 Існуючі проекти змін до Конституції України майже не змінюють другий розділ Конституції «Права, свободи та обов’язки людини і громадянина». Водночас цей розділ, на нашу думку, по-требує суттєвих змін. Так, більшість соціальних, економічних та культурних прав у тому вигляді, в якому вони записані в нині діючій Конституції, не є юридичними, реально захистити їх в суді неможливо. При цьому право на справедливий суд в повному обсязі взагалі відсутнє в Конститу-ції, окремі його аспекти розпорошені у кількох статтях. Формулювання прав і свобод не повніс-тю відповідає Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод 1950 року, відсутній принцип пропорційності втручання держави у здійснення прав. Враховуючи євроінтеграційні наміри України, було б варто узгодити проект Конституції із Хартією засадничих прав Союзу, на яку посилається підписаний в грудні 2007 р. Лісабонський договір – de facto юридична конститу-ція об’єднаної Європи. Так, доречно запозичити такі положення, як заохочення академічної сво-боди; вільне пересування осіб, товарів, послуг та капіталу; право громадян та інших осіб на до-ступ до офіційної та іншої суспільно значущої інформації; модернізовані в європейських доку-ментах права дітей і осіб похилого віку тощо...


Харківська правозахисна група пропонує для обговорення суттєво оновлений варіант кон-ституційного закріплення усього комплексу прав людини і основоположних свобод, розроблений ХПГ. На круглому столі будуть презентовані нові видання ХПГ – «Конституційний процес в Україні (2005-2008)»; «Права людини. Модель для нової Конституції України» (українською, ан-глійською та російською мовами); «Соціально-психологічне дослідження побутових уявлень про права людини».
На громадські слухання запрошені науковці, представники органів державної влади, дослід-ницьких центрів, громадських правозахисних організацій, журналісти, а також конституціоналіс-ти і правозахисники з Росії (суддя Конституційного суду РФ у відставці проф. Тамара Морщако-ва, керівник науково-аналітичного центру КСУ РФ проф. Борис Страшун, голова Московської Гельсінкської групи Людмила Алексєєва, голова російського «Меморіалу», бувший омбудсмен Російської Федерації Сергій Ковальов та інші), Польщі (суддя Конституційного суду Польщі проф. Анджей Жеплінський та інші), Білорусі (суддя Конституційного суду Білорусі у відставці проф. Олександр Вашкевич та інші).


З повагою,
Євген Захаров, співголова Харківської правозахисної групи
http://www.khpg.org/

Джерело: http://helsinki.org.ua/index.php?id=1242725309

Категорія: Конференції, семінари, тренінги | Переглядів: 578 | Додав: dipcorpus | Рейтинг: 0.0/0