Головна » 2009 » Травень » 20 » В УКРАЇНІ СТАРТУЄ СОЦІАЛЬНА КАМПАНІЯ ЩОДО КУЛЬТУРНОГО РОЗМАЇТТЯ
19:26
В УКРАЇНІ СТАРТУЄ СОЦІАЛЬНА КАМПАНІЯ ЩОДО КУЛЬТУРНОГО РОЗМАЇТТЯ
21 травня, у Всесвітній  день культурного розмаїття в ім’я діалогу та розвитку, Представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні розпочинає соціальну кампанію з підвищення обізнаності українського суспільства щодо культурного діалогу в Україні та створення позитивного іміджу мультикультурної      громади.
Метою проведення такої кампанії є формування саме позитивного погляду українців до представників різних народів та суспільств, привернення уваги до позитивного внеску людей різних національностей в повсякденне життя.

Соціальна кампанія також має на меті позбавити українських громадян негативних стереотипів щодо культурного розмаїття, існуючого в них остраху, зневаги та нерозуміння, а навпаки, - допомогти побачити, перш за все, позитивний бік явища.

«Розвиток культурного розмаїття лише покращує якість нашого повсякдення, робить його цікавішим, змістовнішим та забарвленим у кольори. Недарма наша кампанія стартує під лозунгом  «Колір шкіри не має значення!», розповідає Координатор проекту пані Луа Поттієр.

Дана соціальна кампанія стартує в рамках проекту Представництва МОМ в Україні «Ініціатива Розмаїття» та є компонентом проекту Канадського Агентства Міжнародного Розвитку під назвою «Розвиток культурного діалогу у Львівській та Закарпатській областях». Зокрема, одним із аспектів кампанії має стати підвищення громадської обізнаності на Львівщині та Закарпатті, протидія расизму та ксенофобії та пропаганда позитивних аспектів культурного розмаїття та життя в мультикультурному суспільстві.

Офіційно соціальну кампанію щодо формування позитивного ставлення до культурного діалогу в Україні буде презентовано в п’ятницю, 29 травня, у м. Чернівці разом із дебатами щодо культурного діалогу в рамках «Ініціативи Розмаїття». Також буде проведено останню «Живу Бібліотеку». «Жива Бібліотека» є частиною проекту «Ініціативи Розмаїття». В «Бібліотеці»  книги уособлюють собою реальні люди, представники різних культурних суспільств. «Жива Бібліотека» працює як звичайна бібліотека. Спочатку читачі реєструються та обирають з Каталогу Книгу, після чого розпочинається власне читання (живе спілкування Читача та Книги).

Організатори даної кампанії планують донести основну ідею до місцевих громад України через проведення дебатів, відкриття тематичних веб-сторінок, публікацію різноманітних оголошень, щомісячний випуск електронних бюлетенів тощо. Основною цільовою аудиторією стануть учні вищих шкіл та університетів України. В рамках кампанії українській громадськості будуть також представлені спеціальні відео- та радіоролики, а також фотоматеріали, які можна буде завантажити на офіційному веб-сайті Представництва МОМ в Україні за лінком: http://iom.org.ua/index.php?page=video.  Телеканал «МТV – Україна» розпочне трансляцію відеороликів, присвячених культурному розмаїттю, вже 21 травня. 

«День 21 травня – це не тільки день нашого внутрішнього відчуття та потреби в культурному розмаїтті, але також день, коли свято культурного діалогу відзначається на вищому політичному та дипломатичному рівні. Недарма в листопаді 2001 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Універсальну декларацію з культурного розмаїття. ЮНЕСКО на знак підтримки Декларації та визначенню основних напрямків дій щодо її впровадження, проголосила 21 травня Всесвітнім днем культурного розмаїття в ім’я діалогу та розвитку (Резолюція 57\249)», нагадує пані Луа Поттієр.

На підтримку такого політичного рішення ЮНЕСКО й було створено «Ініціативу Розмаїття» в квітні 2007 року МОМ разом з Управлінням Верховного комісара Організації Об’єднаних Націй у справах біженців, Міжнародною Амністією в Україні з метою скоординованого врегулювання проблеми зростання кількості непровокованих злочинів на расовому підгорнуті. Ініціатива бореться за захист людської гідності та добробут мігрантів, біженців та національних меншин України.

Сьогодні «Ініціатива Розмаїття» нараховує понад 50 міжнародних, неурядових, державних та комерційних організацій, а також представників дипломатичних місій. Основними сферами діяльності Ініціативи є: співробітництво з урядом, спрямоване на підтримку дій держави, що сприяють міжкультурному діалогу; аналіз існуючого законодавства з питань дискримінації та упередження вмотивованих злочинів.
                      
Міжнародна організація з міграції спрямовує свої зусилля на впровадження заходів, заснованих на принципах гуманності та поваги до прав мігрантів, у сприянні та регулюванні міграційними процесами, а також у протидії торгівлі людьми.

МОМ була заснована в 1951 році. Сьогодні до її складу входить 122 країни-члена та 18 країн із статусом спостерігачів. МОМ має більш ніж 280 представництв у світі. Представництво МОМ в Україні розпочало свою діяльність у 1996 році. В 2002 році Парламент України ратифікував угоду про членство України в Міжнародній організації з міграції.

Детальнішу інформацію про  діяльність Представництва МОМ в Україні та Ініціативи Різноманіття можна знайти на офіційному веб-сайті за адресою www.iom.org.ua.

Для отримання відповідей на додаткові запитання, будь ласка, звертайтеся до Інформаційного відділу МОМ за телефоном (044) 568 50 15  або ж за електронною адресою pr@iom.kiev.ua.

Категорія: Повідомлення | Переглядів: 595 | Додав: dipcorpus | Рейтинг: 0.0/0