Чорнобильська програма відродження та розвитку ПРООН, Українське товариство Університету Оксфорд та Національний університет «Києво-Могилянська Академія» запрошують українських студентів до участі у програмі «Оксфордські волонтери для громад, що постраждали від Чорнобильської катастрофи».
Мета: Подолання наслідків чорнобильської катастрофи шляхом розвитку громадянського суспільства, налагодження наукових контактів, культурного обміну, розвитку волонтерства та міжнародної відповідальності.
Завдання: 1. Привернути увагу міжнародної громадськості до сучасного стану та шляхів вирішення проблем на територіях, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; 2. сприяти розвитку громадянського суспільства на постраждалих територіях, через культурний обмін та обмін досвідом з молоддю різних країн; 3. підвищити поінформованість та залучити міжнародну та українську молодь до подолання наслідків Чорнобильскої катастрофи; 4. налагодити співпрацю між іноземними та українськими студентами в рамках соціально-спрямованих досліджень; 5. поширити досвід ПРООН з методики розвитку громад; 6. популяризувати волонтерство серед української та міжнародної спільноти.
Короткий опис програми
У рамках програми 6 волонтерів університету Оксфорд, та 6 волонтерів Національного університету «Києво-Могилянська академія» та інших українських вузів протягом місяця (з 17 серпня по 12 вересня) приймуть участь у заходах спрямованих на розвиток громад та територій, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Волонтери приймуть участь у триденному семінарі на тему: «Розвиток громад – як метод подолання наслідків Чорнобильської катастрофи», відвідають Зону відчуження та проведуть 17 днів у громадах населених пунктів, що відносяться до радіоактивно забруднених територій надаючи посильну консультаційну, інформаційну та технічну підтримку діяльності громади.
Результатом роботи волонтерів стане: - підготовка спільних досліджень студентами-волонтерами; - проведення тренінгів, спрямованих на розвиток сільських громад; - налагодження контактів між українськими та іноземними студентами, місцевими громадами та українськими експертами; а також - підготовка рекомендаційних матеріалів щодо сприяння розвитку територій, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС.
Кожна команда волонтерів, що складатиметься з 1 міжнародного та 1 українського студента-волонтера під керівництвом українських експертів, працюватиме над однією з тем, що визначені ПРООН важливими для сталого розвитку постраждалих територій, а саме:
Перспективи збереження біорізноманіття та заповідання територій Волонтери аналізуватимуть можливість створення центру інформування про біологічне різноманіття у Рокитнівському районі Рівненської області, співпрацюючи з представниками молодіжних громад, Районної Державної Адміністрації, сільськими головами.
Розвиток зеленого туризму на Поліських територіях Волонтери досліджуватимуть перспективи розвитку зеленого туризму в Ріпкинському районі Чернігівської області. Основні партнери – Любецький молодіжний центр, Замглайський молодіжний центр, сільські голови, Ріпкинська Районна Державна Адміністрація. Роль приватного-державного партнерства для місцевого розвитку Аналіз розвитку інституцій для подолання наслідків Чорнобильської катастрофи в Іванківському районі Київської області. Основні партнери: Іванківський центр соціально-психологічної реабілітації, Іванківський Бізнес-центр, Громадські організації, Іванківська Районна Рада. Роль молодіжних центрів для місцевого розвитку Розробка рекомендацій спрямованих на вдосконалення молодіжних центрів. Основні партнери: Лугинський молодіжний центр, Житомирська область.
Освітні програми про здоровий спосіб життя Аналіз освітніх програм про здоровий спосіб життя на постраждалих територіях, напрацювання рекомендацій щодо їх покращення. Основні партнери: Києво-Святошинський та Бородянський Центри соціально-психологічної реабілітації, Національний центр радіаційної медицини.
Міжнародна допомога територіям, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Аналіз міжнародних проектів та програм, які надають підтримку населенню на постраждалих територіях. Основні партнери: сільські голови, громадські організації, Чорнобильська програма відродження та розвитку.
Для участі в програмі надішліть наступні документи на dzvinka.kachur@undp.org.ua з зазначенням теми «Oxford Volunteers for Chornobyl Scheme»: - мотиваційний лист, з зазначенням однієї з запропонованих тем над якою Ви б хотіли працювати; - резюме; - заповнену аплікаційну форму.
! Усі учасники повинні володіти англійською мовою на високому рівні.
Кінцевий термін подачі документів – 1 серпня 2009
Участь у програмі безкоштовна. Вартість транспорту, проживання та харчування учасники покривають самостійно. Інформація про партнерів:
Програма «Волонтери Оксфорду для громад, що постраждали від Чорнобильської катастрофи» організована Чорнобильською програмою відродження та розвитку ПРООН, Національним Університетом «Києво-Могилянська Академія» та Українським товариством Університету Оксфорд.
Чорнобильська програма відродження та розвитку ПРООН ( http://www.undp.org.ua/?page=projects&projects=14 ) Чорнобильська програма відродження та розвитку розпочала свою діяльність на основі рекомендацій Звіту “Гуманітарні Наслідки Аварії на Чорнобильській АЕС: Стратегія Відродження”, ініційованого агенціями ООН в лютому 2002 року. ЧПВР є третьою фазою Чорнобильської програми ООН, яка діяла в 1999-2002 роках. Метою діяльності ЧПВР є підтримка зусиль Уряду України щодо подолання довготермінових соціальних, економічних і екологічних наслідків Чорнобильської катастрофи, створення більш сприятливих умов життя та забезпечення сталого людського розвитку в регіонах, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС.
Національний університет «Києво-Могилянська Академія» ( www.ukma.kiev.ua ) Ще у ХVII ст. Києво-Могилянська академія стала першим вищим навчальним закладом, що відповідав запитам і потребам духовного життя українського народу в період радикальних світоглядних і суспільно-політичних змін, народно-визвольної боротьби, формування національної церкви і держави. Місія НаУКМА - сприяти самореалізації спудеїв, викладачів, працівників НаУКМА та творенню високоосвіченої, національно свідомої особистості, здатної незалежно мислити і діяти згідно з принципами добра й справедливості.
Українське товариство Університету Оксфорд ( http://users.ox.ac.uk/~ukrsoc/events.htm ) Українське Товариство Університету Оксфорд створене 2004 року об’єднує студентів з України, які навчаються в Оксфорді, а також всіх, хто цікавиться Україною. Головними напрямками діяльності товариства є поширення інформації про Україну та її політичне, економічне, культурне життя шляхом проведення відповідних академічних та культурних заходів, а також налагодження академічної та іншої співпраці між Українськими інституціями та Університетом Оксфорд.
За додатковою інформацією щодо проекту звертайтесь:
В Україні: Дзвінка Качур dzvinka.kachur@undp.org.ua за тел. (8 044) 253 50 68, або 253 0708 вул. Інститутська 24/7, оф. 4, Київ, Україна
Джерело: http://www.mpravda.com/?lang=ru&pubId=44431 |