Головна » 2009 » Жовтень » 24 » Громадськість створить електронний реєстр громадських експертиз! Їм бо ніколи - вони працюють
15:28
Громадськість створить електронний реєстр громадських експертиз! Їм бо ніколи - вони працюють
Громадськість створить електронний реєстр громадських експертиз! Їм бо ніколи - вони працюють
Вже рік Уряд України не здатен виконати власне рішення та створити Електронний реєстр громадських експертиз. Його існування було прямо передбачене Постановою Кабміну про запровадження Порядку сприяння проведенню громадської експертизи діяльності органів виконавчої влади, прийнятою ще 5 листопада 2008 р. (№976).
Більше того, серед останніх антикризових ініціатив урядовців можна виокремити наступну - ліквідувати Електронний реєстр громадських експертиз як такий. Хід думок посадовців у цьому випадку є приблизно таким - і гроші державі зекономимо, і головного болю у вигляді публічного звітування за свою діяльність позбудемося.

Що тепер?

Зважаючи на неконструктивність та непослідовність дій Уряду України в питанні реального запровадження громадського контролю своєї діяльності, громадськість уповноважена заявити - Електронний реєстр громадських експертиз БУДЕ. Його створить сама громадськість.

Коаліція неурядових організацій України в складі Творчого об’єднання „ТОРО”, Українського незалежного центру політичних досліджень та Громадського об’єднання „Лицем до лиця”, в партнерстві з Інформаційно-аналітичним центром „Громадський простір” розпочинає роботу над створенням громадського варіанту Електронного реєстру громадських експертиз.

Що ресурс дає громадськості?

З появою Електронного реєстру Ви:

будете знати, що виконавча влада реально робить у Вашому регіоні,
знатимете все про те, що найбільше хвилює громадських експертів у Вашій місцевості;
зможете швидко знайти експертів у сфері, якою цікавитеся;
розумітимете фактичні масштаби проблеми, за яку плануєте братися;
будете спроможні самостійно провести громадську експертизу дій органів влади;
зможете особисто контролювати роботу чиновників.
Що для цього треба?

Роботу над створенням ресурсу вже розпочато. Очікується, що це буде не тільки каталог результатів усіх проведених в Україні громадських експертиз з інтерактивною системою пошуку та сортування, а й максимально практичний та водночас навчальний ресурс для всіх бажаючих таку експертизу проводити. А тому вже зараз розробляються інтерактивний модуль ресурсу, використовуючи який кожен бажаючий зможе розібратися в усіх етапах проведення громадської експертизи та, по суті, виконати експертизу не відходячи від свого комп’ютера.

Чим Ви можете допомогти?

Для нас вкрай важливим є знати саме Вашу думку з приводу того, як має виглядати подібний ресурс, які компоненти він має містити, а також, на що саме має бути орієнтований. На наше переконання, Ви маєте найголовніше з того, що може знадобиться на даному етапі - власний досвід взаємодії з органами влади та бажання поділитися цим досвідом.

А тому пропонуємо Вам долучитися до команди розробників та в термін до 1 листопада 2009 року надіслати на електронну адресу ініціаторів своє бачення структури та змісту Інтернет-ресурсу. Зверніть увагу, що власною участю в обговоренні концепції сайту Ви не тільки реально покращите його зміст та форму, а й зекономите час і нерви багатьох громадських активістів - майбутніх користувачів ресурсу. З попереднім форматом Інтернет-ресурсу Ви можете ознайомитися, завантаживши відповідний документ.

Ваші думки та рекомендації очікуємо на адресу site@toro.org.ua в термін до 1 листопада 2009 року.

Контакти

Хмара Олексій
Творче об’єднання ”ТОРО”
info@toro.org.ua
+38-0522-27-27-54
http://www.toro.org.ua/
 
Категорія: Повідомлення | Переглядів: 699 | Додав: dipcorpus | Рейтинг: 0.0/0