21:02 Злата Бойко стверджує, а Ліга "ДИПКОРПУС" підтверджує: КОЛІР НЕ МАЄ ЗНАЧЕННЯ! | |
12-16 липня майже 100 молодих людей з усіх куточків України взяли участь у літньому таборі GenderCamp, що проходив у мальовничих краях Конча Заспи. Під час перебування у GenderCamp учасники пройшли тренінги з ґендерної чутливості, протидії домашньому насильству, а також з операторської майстерності, режисури, продюсування та поширення ідей у соціальних медіа.
Табір було організовано спільним проектом Європейського Союзу та Програми розвитку ООН "Програма рівних можливостей та прав жінок в Україні" в рамках конкурсу короткометражних фільмів на ґендерну тематику "Ген рівності".
У цьому проекту прийняв участь й «ДИПКОРПУС» в особі Директора Інформаційного Департаменту Злати Бойко. Слід зазначити, що проблеми рівних прав жінок та чоловіків, ґендерної чутливості не нові та актуальні для «ДИПКОРПУСУ», слід згадати, що організація вже встигла втілити у життя два проекти присвячених даній тематиці завдяки допомозі Українського жіночого фонду. Дипкорпусята вже доволі успішно приймали участь у конкурсі фото, що проводила Програми розвитку ООН "Програма рівних можливостей та прав жінок в Україні", а тепер й кіно-простори завойовані!
Своїми враженнями поділився учасник з Донецьку Олександр Кісильов: «Кажучі відверто, для мене GenderCamp, насамперед, був чудовою можливістю поглибити свої знання щодо кіномистецтва: розробки режисерського сценарію, процесу зйомок, монтажу та дистрибуції готового продукту. Бо як часто буває, ідей виникає багато, а можливостей їх втілення та навичок для цього бракує. І вже десь там, на задньому фоні випливало, що то пов’язане з питаннями ґендерної рівності, випливало і одразу відфільтровувалося, як чергова демократія та громадянське суспільство, про що говорили вже сотні тисяч, але воно все є і є. Але головна заслуга організаторів, як на мене, це те, що завдяки тренерам-практикам кожен з учасників отримав змогу власноруч доторкнутися і відчути, наскільки проблема нерівності та домашнього насилля є жахливою. Усе це можна побачити у відеороботах таборян на GenderTube». «Для мене ця школа стала справжнім відкриттям. Маючи певний досвід участі у подібних проектах здається, що вже неможливо тебе чимось вразити, але ні. Ця школа стала особливою, по-перше, через кількість креативних, безумовно талановитих, навіть трохи шалених учасників. Кожен з них – це окрема книга, сповідь, яку важко розкрити всього за 5 днів. По-друге, вразила якість отриманих роликів! Їх вже зараз можна показувати по телебаченню і, я впевнена, ніхто не зможе сказати, що все це знімалося за 2 дні у таборі!», - розповідає Злата. Під орудою Злати авторська група, що має назву "Багато дівчаток, одне хлоп'ятко". Відзняла короткометражку, головна ідея якої: дитину треба любити незалежно від статі. Роль молодої мами журналістці Златі довелось поєднати з режисерською. Креатив та щирий гумор творців фільму був трішечки підкоригований цензурою – у першопочатковій версії новоспечений молодий батько зустрічав з пологового будинку щасливу маму з афро-українчиком, проте і в цензурованій версії стрічка вийшла дуже позитивною. У цьому зможуть переконатися усі переглянувши відео: .
А поставивши лайк/ "I like" button безпосередньо на сайті http://www.youtube.com/watch?v=MBOoEZl6rk0&feature=player_embedded ви допоможете творчій команді у складі Злати Бойко,Владислав Робського, Наталії Коршак, Ніни Чуб, Лілії Ткаченко та Лілії Усік отримати перемогу у конкурсі! Друзі, підтримайте креативну групу та допоможіть одержати перемогу! Тут вже всі бажаючі можуть познайомитися з роботами інших учасників, що, безсумнівно, змусить їх десь посміхнутись, десь задуматися про речі, що кояться кожен день поруч з нами!
Для того, аби наші читачі могли візуалізувати свої враження – пропонуємо їм матеріал Першого Національного: http://1tv.com.ua/uk/news/2011/07/16/6264 | |
|