Головна » 2009 » Вересень » 21 » З 18 до 26 вересня в Україні вперше проходить Тиждень клімату
08:28
З 18 до 26 вересня в Україні вперше проходить Тиждень клімату
Організаторами Тижня клімату в Україні, який триватиме з 18 до 26 вересня 2009 року  виступили Представництво ООН, мережа Глобального договору, програма Волонтери ООН, громадські, студентські організації та приватні компанії.
Боротьба зі зміною клімату є одним з найважливіших питань на порядку денному Організації Об’єднаних Націй. Від того, як сучасний світ впорається зі зміною клімату великою мірою залежатимуть перспективи подальшого розвитку значної частини людства. Нездатність знайти ефективне вирішення цієї проблеми стане приреченням для 40% найбіднішого населення нашої планети, що становить приблизно 2,6 млрд. людей, згідно Звіту людського розвитку 2007/2008 років Програми розвитку ООН.
Зміна клімату ставить людство перед рішучим вибором. Ми можемо уникнути катастрофічних наслідків зміни клімату для майбутніх поколінь, якщо укладемо нову міжнародну угоду, яка б регулювала рівень викидів парникових газів в атмосферу після завершення дії Кіотського протоколу у 2012 році.

7 грудня 2009 року, світові лідери 192-ох Держав-членів ООН зберуться у Копенгагені (Данія), щоб знайти спільні шляхи вирішення одного з найбільших викликів сьогодення, який стоїть перед людством – зміна клімату. Досягнення угоди до закінчення зустрічі 18 грудня залежатиме не лише від політичних переговорів, але й від громадського тиску по всьому світу. Громадська підтримка повинна посилитися. Для привернення підтримки світової громадськості до даної проблеми, ООН вперше проведе глобальний Тиждень клімату, який відзначатиметься в більш ніж 100 країнах світу, в тому числі, в Україні.

Так, в рамках українського Тижня буде проведено збір підписів під петицією, яку Генеральний секретар ООН представить світовим лідерам, аби нагадати їм, що вони повинні укласти справедливу, збалансовану та ефективну угоду у Копенгагені задля підвищення зеленого росту, захисту нашої планети та побудови більш сталої, процвітаючої глобальної економіки, від якої отримують переваги усі нації та народи. Петицію можна підписати на сайті кампанії: www.sealthedeal2009.org.

18 вересня в Україні розпочнеться соціальна рекламна кампанія «Укладемо угоду!», яка ініційована в рамках Національної кампанії «Прямуй на зелене». «Укладемо угоду!» - вже друга хвиля соціальної реклами з екологічним акцентом, що була започаткована мережею Глобального договору в Україні.

22 вересня, в День відмови від використання автомобіля, співробітники усіх агентств ООН, а також компаній та організацій - членів Глобального договору - запрошуються до символічної акції відмови від використання особистого транспорту на користь громадського або дружнього навколишньому середовищу, як, наприклад, велосипед чи ноги. Чи швидше такий «транспорт» за автомобіль? 22 вересня програма Волонтери ООН спільно з Асоціація велосипедистів Києва проведе потрійний конкурс - кілька груп, що складатимуться з користувача громадського транспорту, велосипедиста та автомобіліста, змагатимуться на найшвидше проходження маршруту зі стартом в різних точках запрудженого транспортом міста. Результати змагання будуть оголошені на прес-конференції 22 вересня о 13.00 в приміщенні Британської ради. Більше інформації: http://avk.org.ua

24 вересня відбудеться презентація брошури «Зелений офіс: з турботою про довкілля, з вигодою для бізнесу», яка ознайомить читачів з філософією зеленого офісу та міжнародним досвідом її реалізації, а також найкращими прикладами українських компаній-лідерів у реалізації практик зеленого офісу. Презентація відбуватиметься в “Зеленій аудиторії” Києво-Могилянської Академії за участі представників бізнесу, громадських організацій, експертної спільноти та медіа.

25 вересня – День «Вдягни зелене» - день символічного виявлення активної позиції щодо захисту навколишнього середовища, коли учасники Тижня вдягнуть на роботу / у ВУЗ / на прогулянку / на вечірку одяг зеленого кольору. Усі бажаючі взяти участь у «Вдягни зелене» запрошуються надіслати свої фото в зеленому на адресу громадської організації «350.org» ukraine@350.org, що проводитиме фотоконкурс разом з Міжнародним фондом дикої природи. Результати конкурсу можна буде побачити до 25 листопада на http://www.panda.org/uk.
25 вересня Організація Об‘єднаних Націй та Міжнародний фонд дикої природи організовують флеш-моб «Вдягни зелене» в декількох містах України. Флеш-моб «Вдягни зелене» -  швидка вулична подія, де учасники, вдягнені у щось зелене, збираються разом о 13 годині, на якомусь місці та одночасно виголошують «Укладемо угоду». Подія триватиме не довше 5 хвилин, але люди, які побачать її, запам‘ятають це на значно довше. В місті Києві подія відбудеться о 13:00 на Контрактовій площі біля пам’ятника Гетьману Петру Сагайдачному.
26 вересня мережа Глобального договору України за підтримки провідних автомобільних дилерів проведе зелену толоку. «Купив машину?! Посади дерево!» - акцію з посадки дерев з метою послаблення шкідливого впливу викидів та покращення іміджу столиці, відомої як місто-сад.

Детальнішу інформацію щодо тижня клімату дивіться на сайті Глобального Договору ООН в Україні: http://www.globalcompact.org.ua/ua/press/events/y/m/299

***

Глобальний договір
Мережа Глобального договору в Україні розпочала своє існування у 2006 році, об’єднавши 34 передові у сфері КСВ компанії та організації. З того часу українська мережа розширилась до більше 140 членів і продовжує збільшуватись. Місією мережі Глобального договору в Україні є просування корпоративної соціальної відповідальності в Україні та прогресу її членів по відношенню до 10 принципів ГД через навчання, діалог, партнерство та водночас створення можливостей для багатостороннього діалогу через колективні дії. Більше про глобальний договір http://www.globalcompact.org.ua/ua/about/inukraine

Система ООН в Україні працює з 1992 році та включає 13 агентств, міжнародних організацій та асоційованих установ, а саме Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), Програма розвитку ООН (ПРООН),  Фонд Народонаселення ООН (ЮНФПА),  Об'єднана програма ООН з ВІЛ/СНІДу в Україні (ЮНЕЙДС), Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБООН), Управління ООН з наркотиків та злочинності (УНЗ ООН), Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ), Міжнародна організація праці (МОП), Міжнародна організація з міграції (МОМ), Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ), а також асоційовані організації ООН, такі як Міжнародний валютний фонд (МВФ), Світовий Банк (СБ) та Міжнародна Фінансова Корпорація (МФК).  www.un.org.ua

Волонтери ООН
Програма Волонтери ООН (ВООН) це організація ООН, яка допомагає справі миру і розвитку засобами волонтерства. В Україні ВООН була заснована в 1993 році з метою сприяння міжнародним зусиллям, спрямованим на побудову демократичної політики уряду, а також з метою залучення громадськості в співпраці з Програмою розвитку ООН в Україні до роботи з громадянським суспільством та підтримки волонтерства з метою розвитку. http://ukraine.unv.org/

***

Дізнайтесь більше про подію:
Вікторія Андрієвська,
Координатор зі зв’язків з громадськістю та ЗМІ Представництва ООН в Україні
Тел. +38 044 254 0035      
victoria.andrievska@unic.org
www.un.org.ua

Категорія: Повідомлення | Переглядів: 885 | Додав: dipcorpus | Рейтинг: 0.0/0